SZKOLENIE

Szybkość i zwinność młodego sportowca

Zwinność to nie tylko umiejętność sprawnego posługiwania się swoim ciałem w biegu,
ale również umiejętność szybkiej oceny sytuacji i równie szybkiej odpowiedzi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie czynniki determinują szybkość poruszania się, jakie cechy wpływają na rozwój zwinności,  jak poprawnie nauczać I egzekwować zadania, a przy tym mieć dostęp do materiałów szkoleniowych kiedy i gdzie tylko chcesz …to szkolenie jest dla Ciebie!

Co zawiera szkolenie?

 • Dzięki naszemu szkoleniu poznasz esencję ruchu, dowiesz się krok po kroku jakie cechy wpływają na rozwój zwinności, jak poprawnie nauczać I egzekwować zadania. Poznasz techniki poruszania się, dowiesz się jakie czynniki wpływają pozytywnie na rozwój szybkości, będziesz wiedział jak dokonać szybkiej analizy ruchu i wyłonić niezbędne obszary które należy poprawić aby zawodnik poruszał się szybciej.
 • Chcesz poznać strategie odpowiedniegobudowania szybkiego sportowca? Jako trener potrzebujesz pełnego zrozumienia, dlaczego robisz to, co robisz, kiedy to robisz i jak to rozwijać. Jak ocenić i rozpoznać potencjalne problemy, które możesz napotkać u swoich podopiecznych.
 • Ten kurs jest zaprojektowany po to, aby nauczyć Cię, jak budować i rozwijać szybkość. Ma ona bezpośredni wpływ na zwinność, dzięki której zawodnicy będą bardziej aktywni na boisku. Dlatego nauczysz się patrzeć na sportowca lub grupę sportowców w taki sposób abyś dokładnie wiedział , jak odpowiedzieć na ich potrzeby. Będziesz potrafił rozpracować i uczyć konkretnych umiejętności,wiedząc dokładnie, jakie ćwiczenia i kiedy chcesz zastosować, aby twoi zawodnicy uzyskali najlepsze wyniki.

Twoje korzyści

Dzięki szkoleniu dowiesz się:

 • który moment jest najlepszy do rozpoczęcia kształtowania szybkości i zwinności w Długofalowym Modelu Rozwoju Mładego Sportowca (LTAD) i jakie cechy rozwijać w adekwatnie do etapu rozwoju zawodnika.
 • jaki rodzaj siły lokomocyjnej wpływa na rozwój szybkości
 • poznasz jak koordynacja wzrokowo – ruchowa odgrywa ważną rolę w kształtowaniu motorycznym
 • poznasz pojęcie komplementarności w treningu i zrozumiesz jak wykorzystać trening oporowany w doskonaleniu szybkości
 • otrzymasz gotowe rozwiązania służące kształtowaniu umiejętności hamowania, przyspieszenia, szybkości maksymalnej i zmiany kierunku ruchu
 • zobaczysz jak gry i zabawy przyspieszają rozwój motoryczny nie tylko dzieci ale również dorosłych zawodników

Uzyskasz:

 • Możliwość poszerzenia swojej biblioteki ćwiczeń o wiele nowych i ciekawych rozwiązań
 • Przekonanie, że twoje programy są oparte na rzeczywistych dowodach, poparte badaniami i specjalnie zaprojektowane , aby pomóc twoim podopiecznym zmaksymalizować ich wyniki.
 • Dostęp do kompletnego systemu, który pomoże rozwijać twoich zawodników przez cały okres ich kariery, od juniorów po seniorów oraz przygotować ich do odniesienia sukcesu na wyższym poziomie.
 • Przewagę nad innymi trenerami, będąc specjalistą w swojej dziedzinie pomoże Ci to w zwiększeniu i zatrzymaniu większej liczby sportowców w swoich szeregach.
Fundacja-Dzięki-Tobie-logo
Kupując kurs wspierasz

Jak wygląda kurs?

17 logicznie powiązanych modułów

3 godziny wideo i ponad 160 ćwiczeń

Dodatkowe materiały do pobrania

Szkolenie zawiera:gotowe plany szybkościowe dla zawodników na różnym etapie rozwoju,plik kalkulacyjny do testu szybkości,normy do testów szybkości,wskazówki zewnętrzne do nauczania poszczególnych wzorców,najczęstsze błędy w technice ruchu,115 stronną prezentacje

Uczysz się kiedy chcesz i gdzie chcesz!

Kurs jest dostępny na specjalnej platformie, do której otrzymujesz login i hasło. Masz do niej dostęp na urządzeniach mobilnych 24/7 z każdego miejsca na ziemi

Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu

Po ukończeniu szkolenia uzyskasz certyfikat zdobytej wiedzy i umiejętności

Możesz wrócić do materiałów w każdym momencie

Po zakupie szkolenia masz dostęp do platformy przez rok

O czym jest kurs?

Część teoretyczna:

 1. Wprowadzenie do szybkości
 2. Szybkość w Modelu Długofalowym Sportowca
 3. Fundamentalna szybkość – szybkość liniowa
 4. Szybkość wielokierunkowa – zwinność
 5. Gry i zabawy ruchowe
 6. Metody komplementarne w rozwoju szybkości

Część praktyczna:

 1. Przykładowa rozgrzewka o charakterze liniowym
 2. Przykładowa rozgrzewka o charakterze wielokierunkowym
 3. Podniesienie temperatury ciała
 4. Start i przyspieszenie
 5. Prędkość maksymalna
 6. Poruszanie tyłem / zawracanie
 7. Postawa atletyczna
 8. Hamowanie, zatrzymywanie się
 9. Poruszanie liniowe ze zmianą kierunku ruchu
 10. Poruszanie wielokierunkowe krok odstawno – dostawny
 11. Poruszanie wielokierunkowe krok skrzyżny
 12. Poruszanie wielokierunkowe ćwiczenia zamknięte
 13. Gry i zabawy ruchowe

Dla kogo jest szkolenie?

Szkolenia adresowane są do wszystkich specjalistów związanych z aktywnością fizyczną dzieci i młodzieży, w szczególności natomiast do:

 • trenerów przygotowania motorycznego
 • nauczycieli wychowania fizycznego
 • trenerów różnych dyscyplin sportowych pracujących z młodzieżą
 • trenerów personalnych, instruktorów fitness
 • studentów wychowania fizycznego i sportu
 • fizjoterapeutów współpracujących z młodzieżą

Opinie uczestników szkolenia

"Szkolenie jest świetnie przygotowane, wiedza przekazana w jasny i przystępny sposób. Mogę z czystym sercem polecać wszystkim wasze szkolenia 🙂"

Zofia Berlikowska
Trener
Thursday, August 31, 2017

"Wiedza uzyskana podczas szkolenia z pewnością wzbogaci mój warsztat oraz usystematyzuje wiedzę w tym zakresie. Ponadto jestem przekonany, że poprawi jakość kształcenia moich podopiecznych."

Damian Zawierucha
Nauczyciel wychowania fizycznego
Thursday, August 31, 2017

"Szkolenie na 5+ - na pewno skorzystam jeszcze w przyszłości."

Dorota Para
Trener personalny
Thursday, August 31, 2017

Dlaczego my?

43
cropped-log

Pragniemy rozwinąć Twoje umiejętności trenerskie! Zależy nam na rozwijaniu trenerów świadomych, chcących zmienić dotychczasowe stereotypy i posiadających wysokie kompetencje! Jeśli to czytasz, prawdopodobnie jesteś już dobrym trenerem, a możesz nawet świetnie trenujesz swoich młodych podopiecznych. Ale świat może jeszcze o tym nie wiedzieć. ŚWIETNI trenerzy w naszej branży nigdy nie przestają się uczyć. Zawsze szukają lepszych sposobów organizacji swoich programów treningowych, systemów przygotowania zawodników do rywalizacji i optymalizacji ich wyników.

Ale zamiast przekopywania się przez niekończące się stosy prac badawczych, informacji na stronach internetowych lub uczestniczenia w niezliczonych seminariach, możesz mieć dostęp do wszystkiego, czego potrzebujesz na wyciągnięcie ręki! Możesz również zobaczyć szkolenia od innych organizacji które Wynoszą od 380 do 600zł!

Istnieją również możliwości odbycia praktyk lub staży w różnych klubach lub ośrodkach treningowych . Mogą to być wspaniałe doświadczenia, ale kosztują dużo pieniędzy plus czas podróży, koszty wyżywienia i noclegu. Z naszym szkoleniem możesz zacząć za jedyne 299 zł i ukończyć kurs w domu kiedy tylko zechcesz. Informacje, które otrzymujesz, są testowane przez ekspertów i poparte badaniami naukowymi.

Najczęściej zadawane pytania

Tak, po zapoznaniu się ze wszystkimi materiałami, kazdy z kursantów otrzymuje certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.

Materiały są dostępne na platformie szkoleniowej przez co najmniej rok od zakupu szkolenia

Wszystkie materiały bonusowe w formie pdf, excel  wraz z prezentacją szkoleniową są do pobrania na komputer.

Tak, po dokonaniu płatności automatycznie otrzymujesz dane do logowania na platformę szkoleniową.

Realia pracy trenera w klubie sportowym są nam dobrze znane. Wiemy, że nie wszędzie jest dostęp do kompletnego sprzętu. Dlatego w programie zawarliśmy wiele ćwiczeń, które można wykonać bez użycia sprzętu, wykorzystując opór własnego ciała lub drugiej osoby. Poza tym, do środków treningowych wykorzystujemy sprzęt ogólnie dostępny na siłowni jak: kapsle, oznaczniki, piłki tenisowe, pachołki. 

Program jest kompletny, dla każdego przedziału wiekowego: od dzieci przed okresem pokwitania po zawodników po okresie pokwitania. Ćwiczenia można dostosować dla osób początkujących oraz średniozaawansowanych.

Jesteśmy otwarci i staramy się odpowiedzieć na każde zadane przez Ciebie pytanie. Możesz do nas napisać maila, lub zapytać na forum grupy FB.

Przewiń do góry