SZKOLENIE

PERIODYZACJA I MONITORING

Periodyzacja jako technika zapewnia pewne ramy pracy,
które porządkują złożony szereg procesów szkoleniowych i prowadzą
do uzyskania optymalnych postępów w przygotowaniu zawodnika.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak odpowiednio planować proces rozwoju młodych zawodników, uporządkować zdobytą dotychczas wiedzę i odpowiednio zaaplikować ją twój w system pracy , a przy tym mieć dostęp do materiałów szkoleniowych kiedy i gdzie tylko chcesz. to szkolenie jest dla Ciebie!

Co zawiera szkolenie?

 • Dzięki szkoleniu, dowiesz się w jaki sposób planować rozwój wszystkich zdolności motorycznych. Będziesz wiedział jak zaprogramować cały tydzień pracy aby nic nie zostało przeoczone a kontuzje omijały twoich podopiecznych. Zdobędziesz wiedzę dotyczącą właściwego monitoringu uwzględniając możliwości finansowe i organizacyjne, oraz planowania od makrocyklu do mikrocyklu aż na pojedynczej jednostce kończąc. Twoi zawodnicy nie będą przetrenowani ani niedotrenowani. Będziesz wiedział jak optymalnie wydobyć z nich maksimum potencjału.
 • Ten kurs jest zaprojektowany po to, aby nauczyć Cię, planowania i ujednolicenia systemu pracy, aby dla Twoich zawodników i Trenerów z którymi współpracujesz był on jasny i łatwy do zrozumienia.
 • Planowanie ma bezpośredni wpływ na efekty. Dlatego nauczysz się patrzeć na sportowca lub grupę sportowców w taki sposób abyś dokładnie wiedział , jak odpowiedzieć na ich potrzeby. Będziesz potrafił rozpracować i uczyć konkretnych umiejętności, wiedząc dokładnie, jakie ćwiczenia i kiedy chcesz zastosować, aby twoi zawodnicy uzyskali najlepsze wyniki.

Twoje korzyści

Dzięki szkoleniu:

 • zrozumiesz czym jest długofalowy proces rozwoju motorycznego oraz jak ważne jest wieloletnie planowanie
 • będziesz wiedział ile lat trwają i co zakładają plany długoterminowe
 • poznasz modele periodyzacji
 • nauczysz się planowania pod konkretne cele treningowe
 • będziesz wiedział jak dostosować treningu do wieku rozwojowego zawodnika
 • dowiesz się w jaki sposób zapobiegać kontuzjom u młodych zawodników
 • poznasz różne strategie regeneracji
 • zrozumiesz jak ważne jest monitorowanie obciążeń w treningu młodzieży
 • zobaczysz jak odpowiednio lawirować zmiennymi treningowymi w celu uzyskania maksymalnych efektów

Uzyskasz:

 • Możliwość poszerzenia swojej wiedzy o wiele nowych i ciekawych rozwiązań
 • Przekonanie, że twoje programy są oparte na rzeczywistych dowodach, poparte badaniami i specjalnie zaprojektowane , aby pomóc twoim podopiecznym zmaksymalizować ich wyniki
 • Dostęp do kompletnego systemu, który pomoże rozwijać twoich zawodników przez cały okres ich kariery, od juniorów po seniorów oraz przygotować ich do odniesienia sukcesu na wyższym poziomie
 • Przewagę nad innymi trenerami, będąc specjalistą w swojej dziedzinie pomoże Ci to w zwiększeniu i zatrzymaniu większej liczby sportowców w swoich szeregach.
olimpiady_specjalne
Kupując kurs wspierasz

Jak wygląda kurs?

14 logicznie powiązanych modułów

4 h wideo i ponad 180 stron prezentacji

Dodatkowe materiały do pobrania

Szkolenie zawiera gotowe plany treningowe dla zawodników na różnym etapie rozwoju, plik kalkulacyjny do organizacji testu siłowego oraz treningu a także 180 stron prezentacji

Uczysz się kiedy chcesz i gdzie chcesz!

Kurs jest dostępny na specjalnej platformie, do której otrzymujesz login i hasło. Masz do niej dostęp na urządzeniach mobilnych 24/7 z każdego miejsca na ziemi

Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu

Po ukończeniu szkolenia uzyskasz certyfikat zdobytej wiedzy i umiejętności

Możesz wrócić do materiałów w każdym momencie

Po zakupie szkolenia masz dostęp do platformy przez rok

O czym jest kurs?

Szkolenie składa się z ponad 4h video oraz 150 stron skryptu w formacie PDF i zawiera poszczególne moduły, takie jak:

Część teoretyczna:

 1. Model długofalowego rozwoju motorycznego
 2. Rodzaje periodyzacji treningowej
 3. Planowanie schematu pracy nad konkretnymi  zdolnościami motorycznymi
 4. Monitoring obciążeń w procesie treningowym
 5. Testowanie zawodnika pod kątem funkcjonalnym
 6. Prewencja urazów
 7. Znaczenie regeneracji
 8. Budowanie planów treningowych

Część praktyczna:

 1. Testy funkcjonalne
 2. Ćwiczenia prewencyjne

Dla kogo jest szkolenie?

Szkolenia adresowane są do wszystkich specjalistów związanych z aktywnością fizyczną dzieci i młodzieży, w szczególności natomiast do:

 • trenerów przygotowania motorycznego
 • nauczycieli wychowania fizycznego
 • trenerów różnych dyscyplin sportowych pracujących z młodzieżą
 • trenerów personalnych, instruktorów fitness
 • studentów wychowania fizycznego i sportu
 • fizjoterapeutów współpracujących z młodzieżą

Opinie uczestników szkolenia

Brak opinii o tym szkoleniu

Dlaczego my?

43
cropped-log

Pragniemy rozwinąć Twoje umiejętności trenerskie! Zależy nam na rozwijaniu trenerów świadomych, chcących zmienić dotychczasowe stereotypy i posiadających wysokie kompetencje! Jeśli to czytasz, prawdopodobnie jesteś już dobrym trenerem, a możesz nawet świetnie trenujesz swoich młodych podopiecznych. Ale świat może jeszcze o tym nie wiedzieć. ŚWIETNI trenerzy w naszej branży nigdy nie przestają się uczyć. Zawsze szukają lepszych sposobów organizacji swoich programów treningowych, systemów przygotowania zawodników do rywalizacji i optymalizacji ich wyników.

Ale zamiast przekopywania się przez niekończące się stosy prac badawczych, informacji na stronach internetowych lub uczestniczenia w niezliczonych seminariach, możesz mieć dostęp do wszystkiego, czego potrzebujesz na wyciągnięcie ręki! Możesz również zobaczyć szkolenia od innych organizacji które Wynoszą od 380 do 600zł!

Istnieją również możliwości odbycia praktyk lub staży w różnych klubach lub ośrodkach treningowych . Mogą to być wspaniałe doświadczenia, ale kosztują dużo pieniędzy plus czas podróży, koszty wyżywienia i noclegu. Z naszym szkoleniem możesz zacząć za jedyne 260 zł i ukończyć kurs w domu kiedy tylko zechcesz. Informacje, które otrzymujesz, są testowane przez ekspertów i poparte badaniami naukowymi.

Najczęściej zadawane pytania

Tak, po zapoznaniu się ze wszystkimi materiałami, kazdy z kursantów otrzymuje certyfikat uczestnictwa w szkoleniu.

Materiały są dostępne na platformie szkoleniowej przez co najmniej rok od zakupu szkolenia

Wszystkie materiały bonusowe w formie pdf, excel  wraz z prezentacją szkoleniową są do pobrania na komputer.

Tak, po dokonaniu płatności automatycznie otrzymujesz dane do logowania na platformę szkoleniową.

Realia pracy trenera w klubie sportowym są nam dobrze znane. Wiemy, że nie wszędzie jest dostęp do kompletnego sprzętu. Dlatego w programie zawarliśmy wiele ćwiczeń, które można wykonać bez użycia sprzętu, wykorzystując opór własnego ciała lub drugiej osoby. Poza tym, do środków treningowych wykorzystujemy sprzęt ogólnie dostępny na siłowni jak:podest, hantle, sztanga, talerze, gumy etc.

Program jest kompletny, dla każdego przedziału wiekowego: od dzieci przed okresem pokwitania po zawodników po okresie pokwitania. Ćwiczenia można dostosować dla osób początkujących oraz średniozaawansowanych.

Jesteśmy otwarci i staramy się odpowiedzieć na każde zadane przez Ciebie pytanie. Możesz do nas napisać maila, lub zapytać na forum grupy FB.

Przewiń do góry