KONSULTACJA BIOMECHANICZNA

PODNIEŚ SWÓJ POZIOM SPRAWNOŚCI. DZIĘKI SZCZEGÓŁOWYM BADANIOM BIOMECHANICZNYM POZNASZ SWOJE CIAŁO I BĘDZIESZ WIEDZIAŁ CO NALEŻY POPRAWIĆ ABY STAĆ SIĘ SZYBSZY, SILNIEJSZY, BARDZIEJ WYTRZYMAŁY I ODPORNY NA KONTUZJE.

SPRAWDŹ CZY KONSULTACJA JEST DLA CIEBIE:

TO KONSULTACJA JEST DLA CIEBIE!

Czy wiesz, że zaniedbywanie fundamentalnych rzeczy takich jak mobilność, stabilizacja tułowia, siła oraz równowaga mięśniowa, jakość ruchu, prawidłowa postawa i symetria ciała, może doprowadzić w dalszej perspektywie do przemęczenia, przeciążeń i braku efektów w treningu. Narażasz się przez to na kontuzje, niosące za sobą fatalne skutki. Wczesne zapobieganie jest najskuteczniejszym środkiem do wyeliminowania powyższych skutków ubocznych.

Pierwszym i najważniejszym krokiem, jest dokładna analiza
swoich zdolności fizycznych, dzięki której dobierzesz właściwy kierunek działania.

W TYM CELU POMOŻE TOBIE OCENA BIOMECHANICZNA

Dzięki niej, zbudujesz solidny fundament, dzięki któremu zmniejszysz ryzyko urazu,
poprawisz swoja sprawność, uwolnisz się od bólu i odnajdziesz cel na swój dalszy rozwój.

OCENA BIOMECHANICZNA to szczegółowa i kompleksowa diagnostyka stanu funkcjonalnego organizmu.
Jest efektem naszego wieloletniego doświadczenia. Dzięki pracy ze sportowcami wysokiego wyczynu opracowaliśmy niezbędne testy, dzięki którym jesteśmy w stanie znaleźć przyczynę twojego stanu zdrowia, naprawić ją i zbudować solidny fundament, dzięki któremu możesz zwiększyć swoje szanse do osiągnięcia sukcesu.

Do testów wykorzystujemy nowoczesne urządzenia pomiarowe,
które pozwalają w sposób obiektywny ocenić parametry i funkcje badanych zdolności.

Jest to obowiązkowa pozycja przy rozpoczęciu z nami współpracy.
Nie wyobrażamy sobie pracować po omacku. Wiemy, że obiektywne wyniki nie kłamią i stanowią podstawę
do dalszego rozwoju na treningach motorycznych, czy podczas rehabilitacji.

Ocenę również przechodzą nasi najmłodsi adepci, po to aby stworzyć profil zawodnika i sprawdzać rezultaty długofalowo, kontrolując młodego zawodnika na każdym etapie jego rozwoju motorycznego.

CO OTRZYMUJESZ DZIĘKI KONSULTACJI?

Po każdej ocenie biomechanicznej otrzymujesz:

JAK WYGLĄDA PRZEBIEG KONSULTACJI?

CO DOKŁADNIE BADAMY?

Na ocenę biomechaniczną składają się dwa obszary:
– Testy funkcjonalne
– Testy motoryczne

TESTY FUNKCJONALNE oceniają:

TESTY MOTORYCZNE

Jeśli nie ma przeciwwskazań, dopełnieniem oceny są testy sprawnościowe. Do nich zaliczamy:

TESTY PERCEPCJI WZROKU

Naszą oceną biomechaniczną dopełniają proste testy percepcji wzrokowej na które składają się:

Dzięki treningowi tych elementów możesz odczuć znaczną poprawę w postrzeganiu. Nie badamy wad wzroku tylko funkcję widzenia, czyli to co odbierasz za pomocą Twojego wzroku i czy Twoje oczy są wystarczająco “szybkie” aby dostrzec to co dzieje się na boisku czy na korcie. W przypadku wnikliwej oceny zalecamy kontakt z optometrystą.

Dzięki tym badaniom możesz dowiedzieć się czego Twoje ciało potrzebuje i w jakich obszarach musisz skupić większą uwagę. Dzięki temu:

  • zredukujesz dolegliwości bólowe
  • zwiększysz swoją odporność na kontuzje
  • zbudujesz stabilne i silne mięśnie brzucha, pośladków oraz barków
  • podniesiesz swoją sprawność w kontekście rozwoju siły mięśniowej, mocy, szybkości czy wytrzymałości
  • poprawisz postawą ciała, która wpłynie na wydajność ruchu i wyrówna relacje napięć mięśni
  • poprawisz technikę biegu która przełoży się na szybkość poruszania się po boisku
  • będziesz wiedział nad czym pracować by poprawić jakość widzenia
  • twój ruch będzie bardziej ekonomiczny, ponieważ pozbędziesz się naturalnych hamulców jakimi może być słabe rozciągnięcie

Sukcesywna ocena pozwala korygować błędy, dowiedzieć się czy rozwój ruchowy przebiega prawidłowo, określić twoje możliwości, obrać właściwy cel i sporządzić plan pracy.

DLA KOGO?

ZA ILE?

JAKA JEST WARTOŚĆ CAŁEJ KONSULTACJI?

ŁĄCZNA WARTOŚĆ: 705 zł

KOSZT KONSULTACJI W KTÓREJ WLICZONE SĄ WSZYSTKIE POWYŻSZE ASPEKTY
TO TYLKO 300 – 380 zł w zależności od wybranej opcji.

PODSTAWOWA KONSULTACJA BIOMECHANICZNA

Czas trwania konsultacji biomechanicznej to  90 min

Na podstawie wyników rozpisujemy jeden plan treningowo – korekcyjny na około 4-5 tygodni

Stale kontrolujemy postępy.
Ponowna ocena w zależności od potrzeb ma miejsce po okresie 1-3 miesięcy.

Koszt to jedyne 300 zł!

PRZYPADKU PODJĘCIA REGULARNEJ WSPÓŁPRACY
KOLEJNA OCENA JEST JUŻ WLICZONA W CENĘ TRENINGU INDYWIDUALNEGO

SPORTOWA KONSULTACJA BIOMECHANICZNA

Oferujemy także możliwość wykonania oceny biomechanicznej wraz z konsultacją sportową. Oprócz standardowych testów, wykonujemy także testy maksymalnej siły mięśniowej dla podstawowych wzorców ruchowych typu przysiad, wyciskanie etc. Umożliwi to dostosowanie ciężaru do indywidualnych możliwości. Rozszerza możliwość rozpisania dodatkowych 2 treningów skupionych na innych zdolnościach takich jak siła, szybkość, moc czy wytrzymałość.

Koszt to jedyne 380ZŁ zł!

Czas trwania 90 – 105 min
Zawiera ocenę biomechaniczną + ćwiczenia korekcyjne + 2x plan treningowy na 4-5 tyg.

O NAS

15.09.2021, Siedlce
Zalegle spotkanie 7. kolejki eWinner II ligi, mecz druzyny rezerw Pogon Siedlce - Lech II Poznan 2:0
Fot. Przemyslaw Szyszka

Na zdjeciu: 
mecz druzyny rezerw Pogon Siedlce - Lech II Poznan 2:0, Jakub Grzeda, rozgrzewka przed meczem

Jakub Grzęda

Trener przygotowania motorycznego oraz współzałożyciel firmy Peakper4mance. Przez 8 lat pracował z zawodnikami akademii Lecha Poznań zdobywając 4 medale mistrzostw Polski juniorów. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera Polski Związek Piłki Nożnej przy okazji projektów Akademii Młodych Orłów oraz szkoleń dla trenerów a także Polski Związek Hokeja na Trawie czy Polskie Stowarzyszenie Treningu motorycznego.

DSC_0040

Witold Zielazek

Trener przygotowania motorycznego oraz fizjoterapeuta. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W przeszłości wspiera kobiecą reprezentację Polski U-19 w piłce nożnej a także brał udział w projekcie Akademii Młodych Orłów organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej. Swoim doświadczeniem wspierał Polską Federacje Squasha, zespół poznańskich koszykarek Enea Basket oraz zawodników uprawiających narciarstwo alpejskie. Prelegent podczas konferencji organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Treningu motorycznego oraz  Polski Związek Piłki Nożnej.

OPINIE

Serdecznie polecam firmę Peakper4mance ! Powrót do sprawności fizycznej po kontuzji był dość ciężkim procesem! Lecz efekty pracy z Kuba i Witkiem widziałam bardzo szybko i są ze mną do dziś 😉Profesjonalna kadra z ogromną wiedzą i doświadczeniem ! Jeśli chcesz zadbać o swoje ciało to tylko tu 😉
Katarzyna Kiedrzynek
Praca z Peakper4mance to jeden z najważniejszych elementów w moim powrocie do piłki nożnej po kontuzji. Trafiłam do nich po rewizyjnej operacji ACL, rehabilitacja od początku nie przebiegała właściwie, więc sporo było do nadrobienia. Profesjonalizm, otwartość i indywidualne podejście sprawiło, że wdrożony plan szybko przynosił efekty i mogłam wreszcie ściągnąć buty z kołka!🤭😅 Polecam pracę z tymi specjalistami!
Dagmara Grad
Serdecznie Polecam treningi w Peakper4mance. Trenuje już od ponad dwóch lat i bardzo poprawiliśmy moje słabsze strony, a te dobre wzmocniliśmy. Otwartość, komunikacja, super kontakt, profesjonalne podejście. Można tu bardzo poprawić swoje możliwości fizyczne jak szybkość, siła, skoczność czy zwinność. Jeszcze raz polecam każdemu!!! 🙂
Piotr Wujec

ZAUFALI NAM

FAQ

Zalecamy konsultacje dzieciom od 7 roku życia. Dlaczego? Ponieważ w tym wieku rozpoczynają szkołę, w której więcej czasu będą spędzać w pozycji siedzącej, a to w konsekwencji może w przyszłości źle odbić się na ich postawie jak i technice biegu. Poza tym, każde dziecko które trenuje jedną dyscyplinę sportu w ciągu roku i startuje w meczach, jest narażone na przeciążenia tak jak dorosły zawodnik, w związku z czym monitorowanie jego zdrowia jest jak najbardziej wskazane. 

Plan treningowy wraz z wynikami wysyłamy drogą elektroniczną na wskazany adres mailowy. 

Ponieważ jest to najbardziej optymalny czas do rozwoju danej cechy. Jeśli pracujesz nad siłą, to okres budowania tej siły czyli adaptacja Twojego organizmu na zadane obciążenia będzie wymagało czasu mniej więcej od 4-5 tygodni. Po tym okresie, Twój organizm może przyzwyczaić się do tych ćwiczeń i już nie będą odpowiednim bodźcem dla Ciebie. W związku z tym po tym okresie należy wprowadzić zmienne treningowe aby zmotywować Twój organizm do ponownego wysiłku. 

Przewiń do góry