Czy wiesz, że zaniedbywanie fundamentalnych rzeczy takich jak mobilność, stabilizacja tułowia, siła oraz równowaga mięśniowa, jakość ruchu, prawidłowa postawa i symetria ciała, może doprowadzić w dalszej perspektywie do przemęczenia, przeciążeń i braku efektów w treningu. Narażasz się przez to na kontuzje, niosące za sobą fatalne skutki. Wczesne zapobieganie jest najskuteczniejszym środkiem do wyeliminowania powyższych skutków ubocznych.
Pierwszym i najważniejszym krokiem, jest dokładna analiza
swoich zdolności fizycznych, dzięki której dobierzesz właściwy kierunek działania.
W TYM CELU POMOŻE TOBIE OCENA BIOMECHANICZNA
Dzięki niej, zbudujesz solidny fundament, dzięki któremu zmniejszysz ryzyko urazu,
poprawisz swoja sprawność, uwolnisz się od bólu i odnajdziesz cel na swój dalszy rozwój.
OCENA BIOMECHANICZNA to szczegółowa i kompleksowa diagnostyka stanu funkcjonalnego organizmu.
Jest efektem naszego wieloletniego doświadczenia. Dzięki pracy ze sportowcami wysokiego wyczynu opracowaliśmy niezbędne testy, dzięki którym jesteśmy w stanie znaleźć przyczynę twojego stanu zdrowia, naprawić ją i zbudować solidny fundament, dzięki któremu możesz zwiększyć swoje szanse do osiągnięcia sukcesu.
Do testów wykorzystujemy nowoczesne urządzenia pomiarowe,
które pozwalają w sposób obiektywny ocenić parametry i funkcje badanych zdolności.
Jest to obowiązkowa pozycja przy rozpoczęciu z nami współpracy.
Nie wyobrażamy sobie pracować po omacku. Wiemy, że obiektywne wyniki nie kłamią i stanowią podstawę
do dalszego rozwoju na treningach motorycznych, czy podczas rehabilitacji.
Ocenę również przechodzą nasi najmłodsi adepci, po to aby stworzyć profil zawodnika i sprawdzać rezultaty długofalowo, kontrolując młodego zawodnika na każdym etapie jego rozwoju motorycznego.
Po każdej ocenie biomechanicznej otrzymujesz:
JAK WYGLĄDA PRZEBIEG KONSULTACJI?
Na ocenę biomechaniczną składają się dwa obszary:
– Testy funkcjonalne
– Testy motoryczne
Jeśli nie ma przeciwwskazań, dopełnieniem oceny są testy sprawnościowe. Do nich zaliczamy:
Naszą oceną biomechaniczną dopełniają proste testy percepcji wzrokowej na które składają się:
Dzięki treningowi tych elementów możesz odczuć znaczną poprawę w postrzeganiu. Nie badamy wad wzroku tylko funkcję widzenia, czyli to co odbierasz za pomocą Twojego wzroku i czy Twoje oczy są wystarczająco “szybkie” aby dostrzec to co dzieje się na boisku czy na korcie. W przypadku wnikliwej oceny zalecamy kontakt z optometrystą.
Dzięki tym badaniom możesz dowiedzieć się czego Twoje ciało potrzebuje i w jakich obszarach musisz skupić większą uwagę. Dzięki temu:
Sukcesywna ocena pozwala korygować błędy, dowiedzieć się czy rozwój ruchowy przebiega prawidłowo, określić twoje możliwości, obrać właściwy cel i sporządzić plan pracy.
JAKA JEST WARTOŚĆ CAŁEJ KONSULTACJI?
ŁĄCZNA WARTOŚĆ: 705 zł
KOSZT KONSULTACJI W KTÓREJ WLICZONE SĄ WSZYSTKIE POWYŻSZE ASPEKTY
TO TYLKO 300 – 380 zł w zależności od wybranej opcji.
Czas trwania konsultacji biomechanicznej to 90 min
Na podstawie wyników rozpisujemy jeden plan treningowo – korekcyjny na około 4-5 tygodni
Stale kontrolujemy postępy.
Ponowna ocena w zależności od potrzeb ma miejsce po okresie 1-3 miesięcy.
Koszt to jedyne 300 zł!
W PRZYPADKU PODJĘCIA REGULARNEJ WSPÓŁPRACY
KOLEJNA OCENA JEST JUŻ WLICZONA W CENĘ TRENINGU INDYWIDUALNEGO
Oferujemy także możliwość wykonania oceny biomechanicznej wraz z konsultacją sportową. Oprócz standardowych testów, wykonujemy także testy maksymalnej siły mięśniowej dla podstawowych wzorców ruchowych typu przysiad, wyciskanie etc. Umożliwi to dostosowanie ciężaru do indywidualnych możliwości. Rozszerza możliwość rozpisania dodatkowych 2 treningów skupionych na innych zdolnościach takich jak siła, szybkość, moc czy wytrzymałość.
Koszt to jedyne 380ZŁ zł!
Czas trwania 90 – 105 min
Zawiera ocenę biomechaniczną + ćwiczenia korekcyjne + 2x plan treningowy na 4-5 tyg.
Jakub Grzęda
Trener przygotowania motorycznego oraz współzałożyciel firmy Peakper4mance. Przez 8 lat pracował z zawodnikami akademii Lecha Poznań zdobywając 4 medale mistrzostw Polski juniorów. Swoją wiedzą i doświadczeniem wspiera Polski Związek Piłki Nożnej przy okazji projektów Akademii Młodych Orłów oraz szkoleń dla trenerów a także Polski Związek Hokeja na Trawie czy Polskie Stowarzyszenie Treningu motorycznego.
Witold Zielazek
Trener przygotowania motorycznego oraz fizjoterapeuta. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W przeszłości wspiera kobiecą reprezentację Polski U-19 w piłce nożnej a także brał udział w projekcie Akademii Młodych Orłów organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej. Swoim doświadczeniem wspierał Polską Federacje Squasha, zespół poznańskich koszykarek Enea Basket oraz zawodników uprawiających narciarstwo alpejskie. Prelegent podczas konferencji organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Treningu motorycznego oraz Polski Związek Piłki Nożnej.
Zalecamy konsultacje dzieciom od 7 roku życia. Dlaczego? Ponieważ w tym wieku rozpoczynają szkołę, w której więcej czasu będą spędzać w pozycji siedzącej, a to w konsekwencji może w przyszłości źle odbić się na ich postawie jak i technice biegu. Poza tym, każde dziecko które trenuje jedną dyscyplinę sportu w ciągu roku i startuje w meczach, jest narażone na przeciążenia tak jak dorosły zawodnik, w związku z czym monitorowanie jego zdrowia jest jak najbardziej wskazane.
Plan treningowy wraz z wynikami wysyłamy drogą elektroniczną na wskazany adres mailowy.
Ponieważ jest to najbardziej optymalny czas do rozwoju danej cechy. Jeśli pracujesz nad siłą, to okres budowania tej siły czyli adaptacja Twojego organizmu na zadane obciążenia będzie wymagało czasu mniej więcej od 4-5 tygodni. Po tym okresie, Twój organizm może przyzwyczaić się do tych ćwiczeń i już nie będą odpowiednim bodźcem dla Ciebie. W związku z tym po tym okresie należy wprowadzić zmienne treningowe aby zmotywować Twój organizm do ponownego wysiłku.